Domači kruh

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. sep 2003 8:37

Po mojem bi se lahko o času peke kruha pregovarjali do onemoglosti - npr.jaz ga pečem vedno 45minut, minuta gor ali dol. Obstaje dober način za ugotavljanje, če je kruh pečen - obrneš ga in potrkaš po dnu. Če votlo zadoni, je pečen, to velja kot pribito! LP cervus

maca  

član od: 10.9.2001

sporočila: 26

4. sep 2003 9:21

dj, verjetno preveč vzhajaš kruh, ker v pečici pade skupaj. Jaz najraje delam francoske štruce (baguette), ker so hitro pečene in sveže odlično teknejo, ter ajdov kruh z orehi. LP, Irena

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

4. sep 2003 11:17

Po kakšnem receptu delaš bagete? Simona

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

4. sep 2003 18:43

Živjo, kruhopekci! Na 16 strani starih forumov pod temo 100 letni kruh, je gospa Tatjana zaupala svoj recept za polnozrnato in rženo štručko. Jaz ga že nekaj časa pečem po njenem receptu in kruh je fantastičen. Tudi otroka ga imata zelo, zelo rada! Drugi dan je še ravno tako dober kot prvi in tudi zamrzovanje odlično prenaša! Hvala Tatjani za dober in enostaven recept!

luka  

član od: 28.11.2001

sporočila: 28

5. sep 2003 18:38

Debelina skorje je po moje dokaj sorazmerna z časom pečenja: bolj vroče, krajši čas, tanjša skorja. Si pa kratkega pečenja jasno ne moreš privoščiti z vsakim kruhom: kakšni bolj žmohtni rženi pač rabijo svoj čas. Zanimivo pa je recimo tudi, da večja vlažnost v pečici (jaz dam na dno malo posodo z vrelo vodo) nekako naredi bolj hrustljavo skorjo.Ne vem pa, če je to kompatiblilno z ventilatorjem. lp, luka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti